ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU SZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2019/2020

 

Dojazd do szkół

 

Godzina

 

Miejscowość

 

 

6.30

Strzałkowice – Ruja

 

6.33

Dzierżkowice – Ruja

 

6.35

Janowice-Ruja, Wągrodno

 

6.40

Usza – Ruja, Wągrodno

 

6.45

Brennik – Ruja, Wągrodno

 

6.50

Polanka – Ruja, Wągrodno

 

6.55

Rogoźnik – Ruja, Wągrodno

 

7.00

Wągrodno

 

7.10

Tyniec Legnicki – Ruja

 

7.20

Lasowice – Wągrodno

 

7.30

Komorniki – Ruja, Wągrodno

 

7.35

Wągrodno – Ruja

 

7.40

Lasowice – Ruja

 

7.45

Ruja – Wągrodno

 

7.53

Strzałkowice – Wągrodno

 

7.55

Dzierżkowice – Wągrodno

 

8.00

Tyniec Legnicki – Wągrodno

 

 

Powrót ze szkoły

 

Godzina

 

Miejscowość

 

 

13.00

Ruja – Wągrodno

 

13.20

Wągrodno- Komorniki

 

13.30

Wągrodno – Ruja

 

13.45

Ruja  (bez Lasowic, Wągrodna, Komorniki)

 

14.35

Ruja

 

Harmonogram działań

HARMONOGRAM

„2019 – Jubileuszowy Rok Matematyki!”

W uznaniu zasług polskich matematyków dla nauki na świecie w ostatnich stuleciach Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki. W całej Polsce odbędzie się wiele akcji promujących matematykę i opisujących jej zastosowania. Nasza szkoła również włączy się w wydarzenie, organizując liczne działania  związane tematycznie z tym rokiem. 

Cele:
– popularyzacja matematyki wśród uczniów;
– zrozumienie istoty matematyki jako nauki obecnej we wszelkich aspektach życia;
– przybliżenie dzieciom sylwetek sławnych matematyków.

Działanie

miesiąc

koordynator

Eksponowanie portretów i życiorysów polskich matematyków

od IX 2018         do XII 2019

A. Cichoń                 W. Seredyszyn

Udział uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Olimpus”

sesja wiosenna               i jesienna

Ł. Gul

A. Cichoń

„Matematyka w przyrodzie” – warsztaty matematyczne                   dla klas 4-6 w Explorapark w Wałbrzychu

X 2018

M. Kubas

Prowadzenie tablicy „Ciekawostki matematyczne”

I – XII 2019

A. Cichoń               W. Seredyszyn

„Między matematyką  a zagadką” – warsztaty matematyczne                   dla klas 1- 3  w Explorapark w Wałbrzychu

III 2019

B. Rytwińska

„Matematyka dzika” – matematyka w przyrodzie

III 2019

M.Szczechla Gołuchowska

Prowadzenie konkursu zadaniowego „Łamigłowy matematyczne” dla kl.7- 8, III G

od III 2019        do IV 2019

A. Cichoń

Konkurs Matematyczny „Kangur” kl.4-8

21 III 2019

Ł.Gul

Szkolny Konkurs Origami kl.3 – 8

IV 2019

M. Skultecka

M.Rybeńska

„Mozaiki i parkietaże”- geometryczne pokrycie płaszczyzny.                              Konkurs na kolorową mozaikę.

V 2019

A.Pietruszkiewicz

Prezentacja multimedialna opisująca sławnych polskich matematyków oraz ich osiągnięcia – konkurs dla uczniów kl.6- 8, III G

V 2019

XI 2019

J. Dumicz

J. Filończyk

„Omnibus matematyczny” konkurs matematyczny dla kl.1-3

V 2019

B. Rytwińska M.Rybeńska

„Matematyka od kuchni – matematyka jest smaczna”

V 2019

M. Skultecka

Szkolne zawody – Układanie kostki Rubika

IX 2019

P. Wacławski

„Matematyka z historią w wielkiej zażyłości są ze sobą już od starożytności”

X 2019

M.Hercog- Staśko

Warsztaty matematyczne – Robotyka Unikids Uniwersytet Dziecięcy

X 2019

M.Kubas

Szkolny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły

XI 2019

P. Wacławski

P. Szkocny

Koordynator działań: Maria Kubas                       

Dyrektor  szkoły: Joanna Stenzel-Chomiak