Pismo do rodziców

Szanowni Państwo,
W dniu 28 marca 2019 r. otrzymałam oficjalną informację, że w wyniku niespełnienia żądań będących przedmiotem sporu zbiorowego od dnia 8 kwietnia 2019 r. rozpoczęta zostanie na terenie Szkoły Podstawowej  w Wągrodnie akcja strajkowa, która trwać będzie do odwołania. W naszej szkole za akcją strajkową opowiedziało się 88 % pracowników biorących udział w referendum. Ostateczna liczba przystępujących pracowników do strajku będzie podawana Dyrektorowi szkoły w każdym kolejnym dniu strajku począwszy od 8 kwietnia.
W związku z powyższym informuję o prawdopodobnym wystąpieniu trudności, a nawet braku możliwości realizacji niektórych zajęć dydaktyczno- wychowawczych.
W przyszłym tygodniu prowadzone będą dalsze rozmowy Związków Zawodowych z Ministerstwem Oświaty, które mogą mieć wpływ na zapowiadaną akcję strajkową. Postaram się na bieżąco informować Państwa o sytuacji strajkowej, która będzie miała miejsce na terenie Szkoły Podstawowej w Wagrodnie.
Proszę Państwa o wyrozumiałość w tej sytuacji i zapewniam, że jako Dyrekcja szkoły dołożymy wszelkich starań w zapewnieniu bezpieczeństwa Państwa dzieciom.
 
Joanna Stenzel-Chomiak
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wągrodnie