Uroczystości szkolne

W czwartek 17 stycznia 2019r. klasy : Ia, IIIa oraz IVa wraz z wychowawcami i rodzicami odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku. Uczniowie przedstawili Jasełka , program poświęcony Dniu Babci i Dziadka , a także śpiewali piosenki i pieśni patriotyczne. Po występie z kolędą odwiedzili mieszkańców pozostających w pokojach. Wzruszenie było ogromne, zarówno dla pensjonariuszy jak i dla dzieci, które długo będą pamiętać to spotkanie. Wszystkim mieszkańcom podarowano wykonane przez siebie anioły. Nie obeszło się bez słodkiego poczęstunku, ale i zaproszeniem na kolejne spotkanie.

Kilka dni później, tj 24 stycznia do świetlicy w Wągrodnie zaproszono wszystkie babcie i dziadków z okazji ich święta, nie tylko tych, którzy mają swe wnuki w szkole. Wielu z nich nie widziało się od czasów szkolnych. Gości przybyło więc nie mało. Byli zachwyceni występami maluchów przygotowanymi przez panie: Beatę Rytwińską i Mirosławę Rybeńską. Swój aplauz wyrażali gromkimi brawami. Nie szczędzono pochwał również w rozmowach podczas słodkiego poczęstunku, który był wspaniałym dopełnieniem celebracji tego święta.

Przed Świętami Bożego Narodzenia  21 grudnia w  budynku w Wągrodnie zostały wystawione Jasełka. Miały nieco inny charakter niż przedstawiane do tej pory, gdyż nawiązywały do Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

W przedstawieniu obok Świętej Rodziny, aniołów, pasterzy, Trzech Króli  przy żłóbku pojawili się ułani, dziewczynki w barwnych, ludowych strojach, marynarze i inni Polacy.

Śpiewane kolędy oraz  życzenia składane przez występujących uczniów odnosiły się bezpośrednio do naszego kraju wyrażając troskę o Ojczyznę .

Święto to powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela Mc Cormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea jest wciąż taka sama: bądźmy dla siebie mili, życzliwi,  rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

 

Więcej w Aktualnościach.

W piątek, 9 listopada, w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły odśpiewali hymn Polski.